2. 11. 2017

FK Meteor Praha VIII. - FC Slavoj Vyšehrad    3:0 (1:0)

Branky: 13' a 43' Tomka Jakub,  55' Novotný Jidřich,

Sestava: Cockrell, Janovský, Mathauser, Moravec, Novotný, Vágner, Tomka 'C', Asad, Doboš, Červený, Penc. Náhradníci: Kopecký, Šrejma, Stracený, Dufek, Schmidtmayer, Ladislav

Dne 04.11.2017 jsme sehráli další domácí utkání, tentokrát s ambiciózním celkem Slavoje Vyšehrad, který hraje v soutěži také převážně jen s hráči ročníku 2002. Ačkoliv výsledek napovídá, že se výhra rodila snadno, určitě tomu tak nebylo. V první půli jsme viděli oboustranně velmi bojovné utkání se spoustou soubojů. V prvních 10-ti minutách jsme soupeře zatlačili na jeho půli, dobře kombinovali a po hezkých kombinačních akcích a průnikovkách se dostávali do šancí. Byli jsme pečlivější a tvrdší. Díky důrazu Kuby Tomky ve vápně soupeře jsme šli i do vedení. Následovala pasáž, kdy jsme se uspokojili a přenechali aktivitu soupeři. Soupeř si vytvořil i dvě velmi dobré příležitosti, které ale díky brankáři Cockrellovi neproměnil. Naopak posledních 10-12 minut zápasu opět patřilo nám a na soupeřovu obranu se hrnul jeden útok za druhým. K brance chybělo zejména to často zmiňované "štěstí" - rozuměj: více klidu v zakončení či finální přihrávce a ve vápně více přímočarosti. V poslední minutě první půle se hnal na soupeřova brankáře sám Novotný a dobrým postavením donutil soupeřova obránce ze zadu faulovat a vysloužit si červenou kartu. Druhý poločas již byl plně v naší režii a bylo jen otázkou, zda budeme skóre výrazně navyšovat. Nicméně soupeř i v deseti hráčích předváděl velmi obětavou hru a překvapivě jsme měli spoustu práce se vstřelením dalších branek. Pravdou je, že jsme se dostávali do těch nejvyloženějších šancí a opět jsme v koncovce selhávali. Někteří hráči opět  propadli představě, že sami rozhodnou a začali míče tahat sami, namísto kombinační hry. To by se nám mohlo v dalších zápasech vymstít!!!! Nakonec ale 3 body zaslouženě zůstaly na Meteoru a klukům za vítězství děkujeme. Nakonec musím zmínit a pochválit Honzu Schmidtmayera, který se na hřiště do soutěžního zápasu dostal po půlroční pauze způsobené vážným zraněním. "Honzo, vítej zpět a věříme, že opět budeš platným členem týmu, jak tomu vždy bylo!"