12. 1. 2018

FK Meteor Praha VIII. U16 - SK Motorlet Praha U16     3:3 (0:2)

Branky: 48. min. Červený (p.k), 63. a 72. min. Dufek

Sestava: Cockrell, Kousal, Tomka "C", Ladislav, Janovský, Vágner, Červený, Holcman, Dufek, Moravec, Nápravník. Náhradníci: Schmidtmayer, Penc

Dne 14.01.2018 jsme sehráli první přípravné utkání zimní přípravy s domácím týmem Motorletu - U16, v ráci zimní ligy Motorletu. Utkání bylo ještě v prvním poločasu.poznamenáno 2 zraněními v našich řadách (Janovský, Holcman). Herně jsme samozřejmě na začátku přípravného období a zejména začátek zápasu přinesl z naší strany spoustu nepřesností, chyb, málo agresivity a tvrdosti v osobních soubojích. Paradoxně jsme v prvním poločasu měli snad i více vyložených šancí než soupeř, kdy jsme min. 2x postupovali sami na brankáře soupeře (Schmidtmayer, Nápravník), ale bez kýženého efektu. Naopak soupeř trestal ze svých jediných šancí 100%. Do druhé půle šlo jedenáct hráčů, kteří věděli, že nemohou střídat a chtěli jsme vstřelit aspoň jednu branku. Světe div se, na hřišti se začaly dít věci. Kombinovali jsme a začali si vytvářet jednu vyloženou šanci za druhou a hlavně jsme šance začali proměňovat. Za stavu 2:2 jsme drželi otěže zápasu ve svých rukách. V tu chvíli jsme ale svojí nedůsledností po volném přímém kopu umožnili soupeři opět skórovat a jít do vedení. To nás ale nezlomilo a naopak jsme opět přidali a zaslouženě vyrovnali po nádherné akci Tomky a Dufka. Abychom jen neslavili remízu je třeba otevřeně říci, že jsme první půli herně nezvládli a že jsme dělali hrubé chyby, které bude soupeř vždy trestat.
Zvláštní pochvalu zaslouží zejména hráči Nápravník (poprvé v našem týmu a skvěle odvedená práce), Schmidtmyer (4 vyložené šance díky skvělé poziční hře a předvídavosti - příště je již promění) a Kousal (poprvé hrál stopera a to velmi obstojně a ÚSPĚŠNĚ HLAVIČKOVAL).
Závěrem chci ale klukům pogratulovat k zasloužené remíze a mám naději, že v dalších zápasech půjdeme herně nahoru a budeme hrát pohlednou, ale i efektivní kombinační hru.