30. 7. 2017

FK Meteor Praha VIII. - MAS Táborsko          1:1 (1:1), na p.k. 4:5

Branka: 30' Jakub Řehák

p.k. proměnili: Jindra Novotný, Kuba Tomka, Adam Červený a Tomáš Mathauser. Neproměnil Martin Ladislav

Dne 29.07.2017 jsme sehráli první soutěžní utkání, první kolo Memoriálu Vlastislava Marečka pro roč. U16. Hrálo se na krásném hřišti v Nehvizdech s také divizním soupeřem MAS Táborsko. První poločas byl v naší režii a těšila nás místy pohledná kombinační hra na jeden dotek se spoustou průnikových přihrávek. Vytvořili jsme si opět několik 100% brankových příležitostí, které jsme ale neproměnili a tak soupeř trestal. Po individuální chybě a nedůrazu v obraně se fotbalisté Táborska prosadili ze středu pokutového území. Za několik minut bylo vyrovnáno po velmi agresivním presinku Šrejmy a individuální akci Řeháka, který svoji akci chladnokrevně zakončil do odkryté branky po kličce brankáři. Do druhého poločasu jsme vystřídali a úplně vypadli z tempa. Soupeř hrozil v podstatě neustále, tak jako my v prvním poločasu a jen díky skvěle chytajícímu Jandovi jsme neobdrželi branku. Posledních 20 min. jsme vrátili do hry odpočinuté hráče a změnili rozestavení. Výsledkem mohlo být vedení, kde měli šance Mathauser hlavou po rohu a Novotný po samostatné akci. Opět jsme neproměnili a tak zápas skončil zaslouženě 1:1. V penaltách nakonec rozhodla 4. série, kdy my jsme neproměnili, zatím co soupeř zůstal až do konce bezchybný. Kluci zaslouží poděkovat za bojovný výkon a dále se budeme zaměřovat na naše slabší stránky. A poslední poznánka "s úsměvem" - kluci nastudovat co je to Ofsajdové postavení - dnes to bylo na několik zápasů a stačilo jen pohlídat linii s posledním hráčem soupeře a na branku jsme šli sami min. 10x